İlimizde Ulusal Anız Yangınlarının Önlenmesi Çalıştayı Başladı
26 Ekim 2017

Batman Üniversitesi Merkez kampüsü konferans salonunda düzenlenen Ulusal Anız Yangınlarının Önlenmesi Çalıştayı açılış programıyla başladı. 

Çalıştay açılış programına, Valimiz Sn Ahmet Deniz’in yanı sıra İdare Mahkemesi Başkanı Berkan Ayturan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzieme ve Çevre Denetimi Daire Başkanı İbrahim Özdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TAGEM Daire Başkanı Dr. Bülent Sönmez, İl Müdürümüz Sn Muzaffer ÖZKAN, Üniversitelerin Akademik personeli ile Bazı illerin Ziraat Oda Başkanları ve çok sayıda katılımcı katıldı. 

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan “Ulusal Anız Yangınlarının Önlenmesi Çalıştayı”  25-26-27 Ekim 2017 tarihleri arasında anız yangınlarının önlenmesiyle ilgili ilimizde yapacakları çalışmalar hakkında hazırlanan sunumlarla devam etti. 

Ülkemiz ve özellikle bölgemizde yaşanan anız yangınları toprağa, çevreye, havaya ve insan sağlığına çok ciddi zararlar verdiğini belirten Vali Deniz, “Batman’da göreve başladığım günden bu yana büyük yol kat ettik.  Batman’da anız yangılarını sıfıra indirmek için çiftçilerimizi ve vatandaşlarımızı bilinçlendirme açısından tüm ilgili kurumlarımızla koordineli bir çalışma başlattık. Ve iyi neticeler aldık. Ancak komşu illerde meydana gelen anız yangınları maalesef ilimizin havasını kirletmekte ben inanıyorum ki bu çalıştay ile başta bölgemiz olmak üzere tüm ülkede anız yangıları son bulacaktır.” diye konuştu. 

Ulusal Anız Yangınlarının Önlenmesi Çalıştayının” başta ülkemiz olmak üzere ilimize hayırlı olması temennisiyle tamamladı.