5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlikleri İçin Hazırlıklar Tamamlandı
02 Haziran 2017

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde hazırlıklar tamamlandı. Kurum bahçesi ve çevresi “çevre” temalarıyla süslenirken kurumdaki bahçe duvarları, ağaçlar ve direklere Çevre temalı flamalar asıldı.

-İl genelinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce 6 adet okulda yaklaşık 3000 öğrenciye eğitici ve çevre bilincini arttırıcı eğitimler düzenlendi.

- Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce Eğitim verilen okullardaki öğrencilerle Atıksu Arıtma Tesisi’ ne, Türkiye Petrollerine ait Batı Raman’da bulunan petrol arama sahasına ve İlimizde bulunan ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisine teknik geziler düzenlendi.

-Hafta boyunca İl Müdürlüğümüze ait bina ve bahçede çevre konusunda duyarlılık oluşturacak yazılı ve görsel materyallerle süslemeler yapıldı.

- Üzerinde çevre bilincini artıracak yazıların bulunduğu afiş ve flamalar vatandaşların görebileceği yerlere asılmıştır.

-Ayrıca 5 Haziran Pazartesi günü Atatürk Parkı’nda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce tanıtım standı kurularak vatandaşlarımıza çevre haftasıyla ilgili bilgilendirmeler yapılacağı bildirildi.